DJ Džejár – 20 let na techno scéně

Festival Svojšice a Dance Club Promotion uvádí

DJ Džejár

20 let na techno scéně

Pátek 22/3/2019  L-klub Pardubice

EXKLUZIVNÍ narozeninová párty k 20 letému výročí Džejára & agentury DC Promo na české techno scéně!

DJ Džejár na sociálních sítích

Instagram SoundCloud YouTube

Novinky

Vyjádření k letošnímu ročníku Svojšic.

Vyjádření k letošnímu ročníku Svojšic.

Jak bylo a jak bude vypadat festival příští rok?

Hodnocení

I když mi naši PR manageři a šéfové proma “nařizují”, aby tento text byl krátký a jen v bodech, že to jinak číst nebudete, kašlu na ně. O našem festivalu už 20 let smýšlím jinak, mám jiný náhled na celý jeho koncept, na svojšickou komunitu - party lidi, kteří ho navštěvují a vážím si právě těch, kteří nejsou konzumní ve smyslu hledání hloubky věcí a samotné podstaty celého našeho snažení. Právě pro vás, tedy většinu návštěvníků Svojšic, je určen tento text. A to až do poslední řádky…

Po minulém roce s Ninou bylo hodně těžké hledat adekvátního headlinera. Vlastně až do půlky ledna jsme kvůli tomu čekali na finální termín Svojšic. Měli jsme Amelii Lens, ale chtěl jsem další jméno. A ani jedno nešlo sladit s jediným volným termínem Amelie do konce roku 2019, který byl pro Svojšice stanoven na 31.5. Pak jsem jako zázrakem ukecal managera Pan-Pot, aby přesunuli stávající gig a přijeli si zahrát s Amelií k nám. I díky tomu, že jsou s Amelií velcí kámoši, tak souhlasili. Nakonec to bylo velmi dobré spojení.

K tomu se klukům z LIR podařilo zabookovat Camo & Krooked na dnb stage a s Golpem jsme si vybrali holky na hardtechno. Za mě byl letošní line-up dobře sladěný. Zbývalo už jen počasí. To nám vyšlo naprosto úžasně. Však jsme si to také za ty poslední roky, kdy pravidelně pršelo, zasloužili. Příští rok znovu zkusíme konec května. 

K line-upu: 
Já se dokážu adekvátně vyjádřit jen k technu. Kolem Ritual D`n`B stage jsem prošel několikrát a přišlo mi, že nejvíce lidí tam pařilo na Camo & Krooked. Za to Trans Hardtechno stage se mi zdá hodně silná. Zamyslíme se nad tím do budoucna, jestli to ještě nějak nenakopneme… No a holky Candy a Daniela byly boží, navíc jsou milé a skromné. Žádné požadavky, alkohol, catering apod. Největší radost jim udělaly naše rajčátka a zeleninka v backstagi :) Fajn holky…. I příští rok dáme šanci talentům.

Na Shaman stagi se mi líbil Hitch - perfektně pracoval s emocemi tracků a dobře je mixoval do sebe. Osobně jsem hodně smutný ze svého hraní. Nové tracky jsem si zapomněl v kanclu a od čtvrtka jsem bojoval s chřipkou, která si mě pěkně dávala. Takže musím upřímně říci, že mě hraní moc nešlo a vím, že to z toho bylo poznat. 
Pan-Pot: bohužel bez Pota. Jejich manager nám oznámil, že Thomas měl zdravotní potíže a že hodinu před tím, než měli vyrazit do ČR, ho odvezli do nemocnice s malátností). Snad bude v pohodě. Tassilo z toho byl špatnej. 

No a Amelie? Promiňte mi ten výraz, to byl ale kurva mazec!!! Já jsem měsíc před fesťákem dával každé její video a přemýšlel, jestli dokáže udržet dav a jak bude vypadat její skladba setu. Ale toto? Cože? To jako fakt??? Od samého začátku až do konce každý track tak nabušený, brutálně mixovaný - každý mix jste řvali s rukama nad hlavou… Emoce byly tak silné. To byla tvl tak hustá jízda!!! Nemůžu to furt pochopit. Říkal jsem jí to po hraní, že jsem snad v životě nezažil Dje, který by nadiktoval od první do poslední skladby takový brutální set. Má můj obrovský respekt. 

A osobně - slušná, klidná, tichá holčina bez nějakých manýrů a nároků, fakt v pohodě. Byla rozsekaná ze všech dárků, co jsme ji dali a to, jak jsme ji zaskočili na konci jejího setů tím, že jsme ji společně popřáli a zazpívali??? Nezapomenutelný jak pro ni, tak pro nás všechny. Ona hraje na největších akcích po celém světě, ale na toto do smrti nezapomene. Jak ji na malém techno festivalu v České republice někde “na vesnici” uprostřed lesů zpíval a tleskal “celý” festival v den jejích narozenin. Bylo to ohromující. Ze srdce vám děkuji! Jsem se vší skromností opravdu hrdý, že hrála na našem festivalu.

Právě pro tyto okamžiky jsou pro mě Svojšice tou hnací silou, kterou jsou. Budu tím žít zase pár měsíců. Můžeme snad stokrát opakovat v rozhovorech a videích, že náš festival je jiný, že MY VŠICHNI JSME JEDNA VELKÁ RODINA a že láska, příroda, unikátní areál a jedinečná svojšická energie je to, co se nedá nikde jinde zažít. K ničemu to není, pokud to prostě jednou nezkusíš. 

Nedá se to pospat a správně tuto informaci uchopit, dokud to sám neprožiješ a tuto emoci neuložíš ve svém srdci. Když se to stane, už víš, proč to chceš prožít znovu. A to není žádný reklamní slogan nebo fake, není to lež ani póza nebo dokonce nějaký blbý trik. 
Je to pravda ve své nejčistší podobě. 

Můžeš to zažít, rozhodnutí je jen na Tobě. Je jedno, jestli Ti je 16 nebo 50 let. Jde jen o to, přesvědčit sám sebe, že to bez přemýšlení uděláš a prostě přijedeš, děj se co děj. A pak Ti slibuji, že to co si od nás odneseš, Ti změní pohled na mejdan jako takový, na subkulturu, kterou my jsme, na sebe samého = na život, který prožíváš. Protože to není jen nějaký „fesťák“. Je to komunita tisíců lidí, nahlížejících na žití převážně s jinými životními postoji, které ve spojení s našim magickým areálem a hudbou vytváří energetickou stopu, která v Tobě navždy zůstane. 

Psalo mi po akci několik lidí, kteří byli letos poprvé. Potkal jsem je někde v průběhu roku na svém hraní a zval je do Svojšic. Nechápali má slova, když jsem jim to tehdy popisoval… To samé staré páky, které přijely po 15 - 17 letech, už jim táhne na 50 let, mají už odrostlé děti a připadají si staří, už nikam nechodí. Myslí si, že volný život jim “skončil”… Ha ha:)) !!!!
Odjížděli totálně překvapení a nabití. Prostě si to museli zažít… 

Nepíšu tato slova nijak vychloubačně, namyšleně a ve smyslu, že náš festival je oproti konkurenčním nejlepší atd. To ani náhodou.

Já jen vypichuji přednosti, o kterých jsem přesvědčený, že jiná elektronická akce v ČR zkrátka nemá… A to se vší úctou a respektem ke komukoliv, kdo uspořádá byť jen malou party pro pár desítek lidí.

Příští rok máme 20. narozeniny. Teď to vnímám tak, že to chci oslavit s nejbližšími kámoši, kteří mi za tu dlouhou dobu hráli na akcích a rezonovali jsme spolu vnitřně jako lidé. Pravděpodobně nechci zvát nejdražší jména ze světové scény, stresovat se měsíce celým tím nutným procesem věcí a okolností, než se to stane a my budeme mít line-up. Já dělal vždy fesťák tak, jak jsem to cítil. A teď si to chci fakt užít - narozky, kámoši, kvalitní technika, koktejly, super jídlo a dýdžejové, které osobně znám.

Děkuji Vám všem, že jste letos přišli, pařili a užili si mejdan s námi, děkuji svojšickému šamanovi, že nám zaslouženě dopřál luxusního počáska. Děkuji i všem parťákům, kámošům a dodavatelům, kteří tvoří festival se mnou. Uvědomuju si, že pro ten můj sen děláte mnoho a vím, že to se mnou není lehké. Mírně řečeno… 

S láskou a ve vzpomínkách k Vojtovi, který nám roky pomáhal… 

Vidíme se v sobotu 30. května 2020 na dvacátých narozkách Svojšic. 

Petr Dzingel / Džejár